6.8 C
Скопје
06:30 - 4 март, 2024

(Видео) Вучиќ разговара со својот двојник, снимката „растури“: „Прејако, исти сте“

Српскиот претседател Александар Вучиќ (53) на почетокот на месецот отвори профил на TikTok наречен „Јас сум Александар“, а последното видео што го објави стана вирално. Го следат повеќе од 20.000 луѓе.

Вучиќ се снимал со својот својник од социјалните мрежи кој се претставува под прекарот „дневна доза на претседателот“. Неговите следбеници му пишуваат дека неверојатно личи на претседателот на Србија. Се облекува како Вучиќ и го имитира неговиот глас.

@jasamaleksandar

On ili ja? @dnevna.doza.presednika #predsednik #Srbija #jasamaleksandar #follow

♬ original sound – Ja sam Aleksandar

На почетокот на видеото, Вучиќ налетува на својот двојник кој му вели: „Драг Александар, најпрво сакам да ти честитам за профилот што го отвори на оваа социјална мрежа“, а Вучиќ одговара: „Драг претседателе, ви благодарам за добрите желби“, а потоа продолжуваат да разговараат.

Се нижеа хумортистични коментари на корисниците на социјалните мрежи, повеќето позитивни.

– Прејако, исти сте, очекуваме продолжение – напиша еден корисник на ТикТок.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....