21.8 C
Скопје
16:10 - 30 мај, 2024

(Видео) ДНК го „врати“ Врчак на музичката сцена, а новата песна руши рекорди: „Посреќна“ за 48 часа има  70.000 прегледи!

Новата песна на ДНК и Врчак стана вирална, а за неполни 48 часа песната има 70.000 прегледи!

Конечно се случи тоа што многумина со нетрпение го очекуваа – Раде Врчаковски  – Врчак и официјално се „врати“ на македонската музичка сцена.

Вчера на сите социјални мрежи и музички платформи беше објавена заедничката песна на Врчак и момците од ДНК  со наслов „Посреќна“ , а според коментарите на публиката, вредело што чекале толку долго време за повторно да се случи овој музички спој.

Автори на музиката на оваа песна се Панчо и Лазар Цветковски, текстот е на Панчо и Врчак, додека пак аранжманот е дело на Лазе.

Иако можеби изгледа како вчера да беше кога Врчак се повлече од музичката сцена, сепак, ова е негова прва песна по цели 15 години.

Исто така и на ДНК после спектакуларниот концерт во арената „Борис Трајковски“ на 3. декември 2022 година, ова е нивна песна по пауза од скоро една година.

За оваа музичка соработка, Панчо и Андреј, заедно со Врчак пред извесно време престојуваа во српската престолина каде го снимија и видеоспотот за новата песна. Покрај нив тројца, во видеото улога има и преубавата Елена Ѓоргоска (23), која е член на познатата модна агенција од Милано – „E2 Model Management“, а која одлично си ја заврши својата задача. Видеото во Белград го снимаше професионална екипа, на чело со Макарије Топаловиќ, кој соработува со најпознатите регионални ѕвезди како Сенидах и многу други…

Инаку ова е само најава за она што допрва го планира Врчак кога станува збор за музичките планови, а исто така и ДНК веќе работи на нивните најнови проекти, кои публиката допрва ќе има прилика да ги слуша и да ги види…

„Друштво, во име на Врчак, Андреј, Лазе и во мое име, Ви се заблагодаруваме од срце за нереалната поддршка која ни ја дадовте во изминатиов период и бевте наши големи мотиватори да излезе овој дует кој нема да биде и последен.  Иако бројките се небитни, 70.000+ прегледи за “ПОСРЕЌНА” за само 24 часа на Јутуб се нереални за македонски пазар, а уште повеќе со оглед на самиот пад на јутуб како платформа. Тоа е вистински показател за љубовта и поддршката која ни ја давате, за која бескрајно сме ви благодарни и немаме зборови со кои може да ви се заблагодариме. Со почит“, напиша Панчо на социјалните мрежи.

Слични објави

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо

(Фото) Сопругата на Амиџиќ шокираше со објавата: „Од мажот кој те изневерил…“

еспресо

Фута направи хаос на прашање за Карлеуша: „Илузорна супериорност, без можност да му се објасни на пациентот“

еспресо
Се вчитува....