9.8 C
Скопје
00:45 - 27 февруари, 2024

Анџелина Џоли е лиценциран пилот, причината поради која научила да лета е феноменална

Анџелина Џоли е позната како многу вредна и силна жена која се бори за своите цели, а улогата на пилот ѝ е само уште еден плус со кој докажува колку е способна и самостојна.

Познатата глумица е веќе со години во филмската индустрија, исто така е и лиценциран пилот и има свој авион кого може да го вози кога и да посака. Таа откри зошто одлучила да се испроба во оваа улога.

„Кога син ми Мадокс беше мал, беше опседнат со авиони и јас поради него сакав да научам да летам. Сакав да биде горд на мајка му“, изјавила Анџелина.

Таа поседува Cirrus SR22, кој е проценет на вредност од околу 586 илјади евра, за кого вели дека е корисен кога има гужва по патиштата.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....