ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Разводот и прифаќањето на новиот партнер на поранешната сопруга или сопруг е процес кој најчесто нема среќен крај.

Но, дека секое правило има исклучок покажува и примерот на музичарот Лени Кравиц кој во интервјуто за „The Times“ откри дека е во добар однос со својата поранешна сопруга Лиса Бонет, со која се разведе во 1993 година и со нејзиниот сопруг Џејсон Момоа.

– Ни требаше време за повторно да станеме најдобри пријатели. Нашите семејства се измешани. Го сакам нејзиниот сопруг, тој ми е како брат и ги сакам децата. Нашиот однос сега е прекрасен, но беше потребно многу да се работи на тоа, изјави тој.

Да потсетиме, Лени и Лиса ја имаат ќерката Зои, додека Лиса и Момоа имаат две деца.

Слични објави

Каде завршиле парите кои Шабан Шаулиќ однапред ги земал како капар?

Igor

Погледнете што ги интересира луѓето на „Гугл“ за Боки 13 (ФОТО)

Igor

Сопругата на Вил Смит пред ќерката (18) призна дека имала секс во тројка (ВИДЕО)

Igor

Метју Меконахи откри зошто 8 години не зборувал со својата мајка (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Igor

Анастасија Богдановска храбро влезе во приказната мода, проверете како и зошто

Igor

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Раперот упорен: Ќе дојде денот кога ќе бидам претседател на САД

Igor

Прва средба помеѓу Душко Тошиќ и Огнен Врањеш по се*с скандалот: Се гледале во очи и … (ФОТО)

Igor

Новото момче на Ирина Шајк – Папараците ги уловија нивните прегратки (ФОТО)

Igor

Кетлин Џенер планира дете со речиси 50 години помладата девојка

Igor

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian