17.8 C
Скопје
21:41 - 15 април, 2024

Ознака : модерна

ВестиСвет

КОНЕЧНО ДОБРИ ВЕСТИ: Вакцината на „Модерна“ има 100% ефикасност кај тешките случаи на зараза со ковид-19

V. T.
Вакцината против коронавирус на американската компанија „Модерна“ покажала 100% ефикасност кај сериозните случаи на зараза со ковид-19, пренесува „The Spectator Index“. Според нивните сознанија „Модерна“...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Карди Би се пофали со промената на имиџот: „Изгледаш како модерна Мерлин Монро“ (ФОТО)

Еспресо
Ова е една од нејзините промени која им се допадна на обожавателите… Познатата светска ѕвезда Карди Би реши да ги изненади своите фанови. Американката се...
Uncategorized

Кралицата Ранија од Јордан повторно во поволна комбинација која ги засени дури и најскапите фустани! (ФОТО)

Слободен Печат
Не е тајна дека убавата јорданска кралица често бира модни парчиња кои би можела да си ги дозволи и средната класа. Кралицата Ранија од Јордан...
ЛајфстајлСцена

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Igor
Станува збор за битолчанецот Менде Куновски, кој вчеравечер (четврток) пред своите најблиски пријатели, колеги, роднини, но и вљубеници во убавата песна, го промовираше своето првенче...
Здрави навики

ДНК плетенката е најновата хит фризура (ВИДЕО)

Igor
Нова, хит, модерна и убава летна фризура за која ви нудиме комплетен туторијал како да ја направите. Погледнете го видеото и повеќе нема да размислувате...