11.8 C
Скопје
19:54 - 28 февруари, 2024

Ознака : балада

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Тоше Поп Симонов ја аранжираше новата песна на Алка Вуица, во најава и албум

Еспресо
Алка Вуица, една од најплодните хрватски авторки, има нов сингл со наслов „Не мислим више на тебе“. Музиката е со потписот на Марија Мирковиќ, некогашната...
Лајфстајл

„Црна кутија“ конечно е тука: Милиграм има нова, „заразна“ балада!

Васко Спасоски
„Црна кутија“ е насловот на новата, втора по ред балада која ја изведува новиот пејач на Милиграм, Ади Шоше. После „Каротида“ за „Црна кутија“ Александар...
ЛајфстајлСцена

„Празен календар“ – модерна фолк-балада која ќе посакате да ја слушнете повеќе пати (ВИДЕО)

Igor
Станува збор за битолчанецот Менде Куновски, кој вчеравечер (четврток) пред своите најблиски пријатели, колеги, роднини, но и вљубеници во убавата песна, го промовираше своето првенче...
ЛајфстајлСцена

Александра Јанева со нова емотивна балада

Igor
Младата Александра Јанева веќе неколку години цврсто чекори по патот на македонската музичка сцена. Таа е препознатлива по своите безвременски балади и моќниот вокал кој...