14.8 C
Скопје
08:10 - 26 септември, 2023

Александра Јанева со нова емотивна балада

Младата Александра Јанева веќе неколку години цврсто чекори по патот на македонската музичка сцена.

Таа е препознатлива по своите безвременски балади и моќниот вокал кој никого не остава рамнодушен.

Овојпат, таа ја промовира „Се одбирам себе“, со која го најавува и својот прв албум. Текстот е на Јана Бурческа, а музиката е на самата Александра и на Тино Стојановски и Иле Спасев.

Слушнете ја и новата песна на уште едно младо музичко име, Антониа Гиговска.

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на „Супербол 2024“

Еспресо

(Видео) Бритни Спирс пак танцува на „шипка“: Најпровокативна кореографија до сега

Еспресо
Се вчитува....