4.8 C
Скопје
03:35 - 21 април, 2024

Ознака : шкотска

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Балморал: Необичен замок во кој членовите на кралското семејство се однесуваат како „нормални“ луѓе

Еспресо
Замокот Балморал во Шкотска, каде Елизабета Втора го поминувала летниот одмор, се сметал за омилена резиденција на починатата кралица.    View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Кралот Чарлс III се вратил во Шкотска да продолжи да тагува за својата мајка

Еспресо
Кралот Чарлс III се вратил во Шкотска ден по погребот на Елизабета Втора.  Утрото на 20 септември, Чарлс III полетал од воздухопловната база Нортолт со...
ВестиВи ПрепорачувамеСветСлајдер

ТУРИСТ ГО ВИДЕЛ ЧУДОВИШТЕТО ОД ЛОХ НЕС: Тврди дека е плесиосаур со должина до 4 метри!

Еспресо
Чудовиштето од Лох Нес веројатно е долго помеѓу 2,70 и 4 метри. Легендарното суштество што се претпоставува дека живее во водите на познатото шкотско езеро...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО: Позната актерка во филмови за возрасни сака да дојде во Белград, но е спречена во тоа!

Васко Спасоски
. Кога е во прашање националниот тим на Шкотска и тамошните фудбалери имаат адути кога се во прашање девојките, односно скандал мајсторите. Фудбалерите на Шкотска...