38.8 C
Скопје
16:42 - 19 јули, 2024

Ознака : 4 метри

ВестиВи ПрепорачувамеСветСлајдер

ТУРИСТ ГО ВИДЕЛ ЧУДОВИШТЕТО ОД ЛОХ НЕС: Тврди дека е плесиосаур со должина до 4 метри!

Еспресо
Чудовиштето од Лох Нес веројатно е долго помеѓу 2,70 и 4 метри. Легендарното суштество што се претпоставува дека живее во водите на познатото шкотско езеро...