14.8 C
Скопје
06:40 - 22 мај, 2024

Ознака : лоџ нес

ВестиВи ПрепорачувамеСветСлајдер

ТУРИСТ ГО ВИДЕЛ ЧУДОВИШТЕТО ОД ЛОХ НЕС: Тврди дека е плесиосаур со должина до 4 метри!

Еспресо
Чудовиштето од Лох Нес веројатно е долго помеѓу 2,70 и 4 метри. Легендарното суштество што се претпоставува дека живее во водите на познатото шкотско езеро...