3.8 C
Скопје
02:42 - 4 март, 2024

Ознака : балморал

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Балморал: Необичен замок во кој членовите на кралското семејство се однесуваат како „нормални“ луѓе

Еспресо
Замокот Балморал во Шкотска, каде Елизабета Втора го поминувала летниот одмор, се сметал за омилена резиденција на починатата кралица.    View this post on Instagram...