14.8 C
Скопје
22:36 - 27 мај, 2024

Автор : Еспресо

12 Вести - 0 Коментари
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Еспресо
Принцезата Алис била родена во 1885 година како Викторија Алис Елизабет Јулиа Мари. Нејзините претци биле од Батенберговата гранка на кралството. Вистина е дека била...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Познати личности кои ја одбија главната улога во „Умри машки“, а помеѓу нив и еден од најпознатите пејачи на сите времиња!

Еспресо
Серијалот „Умри машки“ е еден од најголемите акциони филмови на сите времиња. Како што е познато, главната улога во оваа реализација ја имаше Брус Вилис,...
ЛајфстајлСлајдер

Кучињата се како деца: Желни за забава и внимание, а тоа го докажува и ова видео!

Еспресо
Видео кое на Јутјуб собра повеќе од 3 милиони прегледи за само 2 месеци прикажува пресладок златен ретривер како им пречи на своите сопственици кои...
Секојдневие

Новогодишни одлуки за љубителите на читањето кои ќе ги направат попродуктивни во новата година!

Еспресо
Иако се чинеше дека никогаш нема да заврши, 2020 година конечно е при крај. Одбројуваме да се збогуваме со една од најневообичаените години на новиот...
СветСлајдерСцена

Неколку интересни факти за богатството на Џеј Ло!

Еспресо
Познатата латино-американска дива Џенифер Лопез, само после турнејата „All I Have“, во која беа вклучени 100 концерти, оствари околу 86,5 милиони долариво продажба на билети....
Здрави навики

Колку алкохол треба да испиете пред да ослабне вашиот имунолошки систем?

Еспресо
Имунолошкиот систем го штити вашето тело од инфекции, силни бактерии и вируси и спречува да се разболите, пишува Инсајдер. Како и мускулите, така и имунолошкиот...
СветСлајдерСцена

ФОТО | Клаудија Шифер во секси долна облека им го честиташе Божиќ на обожавателите!

Еспресо
Многу sвезди ширум светот споделија фотографии со своите семејства каде уживаат во заедничко дружење. Тие покажаа раскошно украсени домови, како и традиционални „грди божиќни џемпери“,...
СлајдерСценаФилм и ТВ

Јавноста одлучи: Ова е најдобриот божиќен филм на сите времиња!

Еспресо
IMDB состави список на најдобри божиќни филмови според гледачите. Земени се во предвид филмови кои биле оценети повеќе од 1.000 пати, а најдоброто од сите...
Здрави навики

Што ќе се случи со вашето тело доколку секојдневно правите склекови?

Еспресо
Многу од нас знаат дека вежбањето секој ден е одлична работа. Освен што е физички пријатно, има и низа придобивки за менталното здравје. Вежбањето ни...
БалканСлајдерСцена

ФОТО+ВИДЕО | Погледнете ја празничната бајка во домот на прекрасната Лидија Вукичевиќ!

Еспресо
Популарната актерка Лидија Вукичевиќ го украси својот дом по повод претстојните празници и ја покажа новогодишната магија која владее кај неа. Лидија празничната атмосфера ја...