24.8 C
Скопје
10:41 - 15 јуни, 2024

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Уште една потврда зошто првата дама на Америка ја носи титулата модна икона.

После неколку еднобојни, да не кажеме монотони комбинации, првата дама на Америка, Меланија Трамп повторно воодушеви кога станува збор за модата.

Убавата Словенка со својот сопруг Донал Трамп беше на Флорида, каде што ги поминаа велигденските празници.

Меланија одлучи на нивното омилено место да отпатува во топ пролетна дневна комбинација, па за таа прилика облече бел фустан до колена, преку кој, во свој стил, префрли преубав пролетен цветен мантил.

Едноставната, но многу впечатлива комбинација ја заокружи со салонки на високи потпетици во пастелно портокалова боја, која оваа пролет е апсолутен тренд.

Дали би ја ископирале оваа комбинација на Меланија Трамп?

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо
Се вчитува....