20.8 C
Скопје
21:41 - 19 мај, 2024

Кејт Мидлтон го демантираше принцот Хари: „Се ожени поради калапот“

Претходно, војводата од Сасекс истакна дека принцот Вилијам се оженил со Кетрин Мидлтон само затоа што таа одговара на калапот. Сепак, неодамнешните настани ги прават зборовите на Хари невалидни.

Велигденско јајце-чувар на домот: Што да направиме со стариот чувар на куќата кога вапсаме ново „прво јајце“

Завчера се навршија 13 години откако принцот Вилијам се ожени со Кејт Мидлтон, со што официјално беше означен нејзиниот премин во британското кралско семејство. Даниела Елсер, писателка, уредничка и кралска коментаторка со повеќе од 15 години работно искуство со некои од водечките медиуми во Австралија, тврди дека принцезата од Велс го отфрлила едно од главните тврдења на принцот Хари. За ова пишува Њујорк пост.

Помладиот брат на сопругот на Кејт целиот ден на кралската венчавка во 2011 година го поминал искрено насмеан.

Меѓутоа, во декември 2022 година, војводата од Сасекс се појави на ТВ екраните за да му навести на светот дека велшката романса и зборувањето за „среќно до крајот на животот“ не е случај на љубов што победува сè, туку победа на прагматизмот.

Тогаш сопругот на Меган Маркл навести дека се оженил „избирајќи со своето срце“, за разлика од неговиот постар брат.

„Има разлика помеѓу донесување одлуки со твоја глава или со твоето срце, а мајка ми, се разбира, ги донесе повеќето од нејзините одлуки, ако не и сите, од своето срце“, синот на принцезата Дијана му рекол тогаш на кралот Чарлс III од Велика Британија.

Оваа година, сепак, Кејт, со целосна поддршка на принцот Вилијам, го постави своето закрепнување и семејството над страшниот збор „одговорности“. Мајката на три деца е на превентивна хемотерапија откако ѝ беше дијагностициран рак.

„Со векови, да се биде жена која се омажила во кралското семејство барало целосно сублимирање на сопствените потреби, желби и идентитет заради поголемото монархиско добро. Кејт цврсто, но целосно го отфрли ова, ставајќи се себеси и нејзините деца на прво место пред потребите на кралството“ – истакна писателката Даниела Елсер.

Елсер не е единствена која јавно проговори на оваа тема. Повеќе експерти за кралското семејсто зборуваа за подобрување на односите меѓу принцот и принцезата од Велс во тешките времиња после дијагнозата на Кејт.

„Нивната годишнина е доказ не само за нивната љубов, туку и за нивното единство. Уверен сум дека тие знаат дека нивната сила лежи во тоа да бидат заедно“, изјави кралскиот експерт Роберт Џобсон.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....