7.8 C
Скопје
21:06 - 20 февруари, 2024

(Видео) Исплива бизарна снимка од крунисувањето на кралот Чарлс: Дали е ова лошиот предзнак?

Деновиве сите зборуваат дека кралот Чарлс има рак. Не е познато за каков вид на рак се работи, но откриен е при неодамнешниот третман за зголемена простата.

По дијагнозата, на социјалните мрежи повторно почна да се шири бизарно видео од крунисувањето на кралот во 2023 година. Во еден момент за време на крунисувањето, гледачите забележале необична сцена на влезот во Вестминстерската опатија.

Станува збор за маж кој бил облечен во црна облека, а неговиот изглед многумина ги потсетил на она што се нарекува „симбол на смртта“. Уште од тогаш, многумина на социјалните мрежи тврдеа дека тоа не е добар знак.

Некое време подоцна беше откриено дека всушност станува збор за помошник кој учествува во верски церемонии. Сепак, видеото повторно почна да кружи на социјалните мрежи откако беше објавено дека Чарлс има рак.

Инаку, кралот Чарлс реши да ја сподели својата дијагноза за да спречи какви било шпекулации. Со тоа, тој се надева дека ќе помогне да се зголеми свесноста на јавноста за оние кои се погодени од рак.

Слични објави

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо
Се вчитува....