10.8 C
Скопје
19:30 - 20 април, 2024

Ознака : животот на жените

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Џо Бајден по одлуката за укинување на уставното право на абортус: „Здравјето и животот на жените во оваа нација сега се загрозени“

Еспресо
Американскиот претседател Џо Бајден излезе со свој коментар за одлуката на Врховниот суд, кој денеска ја поништи 50-годишната пресуда со која се легализираше абортусот во...