14.8 C
Скопје
22:39 - 29 мај, 2024

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

Април е месец на обновување и нови достигнувања, но дали е период на радосни промени и успеси за сите знаци од Зодијакот? Астролозите предвидуваат дека некои хороскопски знаци втората половина од овој месец може да ги стави на тест. Два знака од Зодијакот очекуваат неуспех и тешкотии.

Еве за кои хорокопски знаци започнува „црна низа“ денови.

Рак

За Ракот, познат по својот карактер и успех, втората половина на април може да биде тест. Иако овој знак е способен да се прилагоди на промените, сега ќе се појават тешкотии кои ќе бараат многу труд од Ракот за да ги надмине. Претставниците на овој знак ги очекува тежок избор кој подоцна ќе им го промени животот. Астролозите предвидуваат најголеми тешкотии во односите со саканите, како и нови предизвици на работа. Односот кон вас може да се промени, но тоа е привремено. Клучот за надминување на проблемите ќе биде да останете смирени и фокусирани.

Стрелец

За Стрелците, кои секогаш имаат длабока желба да ги прошират своите хоризонти и да бараат нови авантури, втората половина на април може да биде период на ограничувања и пречки. Може да ви бидат одбиени нови проекти, а голема е и можноста за неуспех на работа. Ќе бидете принудени на поинаков начин да ги оценувате вашите активности и планови, кои претходно имале успешен изглед. Стрелците можеби чувствуваат дека нивната енергија и оптимизам сега удираат во ѕид од ограничувања. Сепак, ова може да биде и време за размислување и преиспитување на вашите цели и аспирации.

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....