18.8 C
Скопје
05:31 - 20 јули, 2024

(Видео) Сана Марин едвај ги задржува солзите: „И јас сум човек, треба да се забавувам…“

Финската премиерка го брани своето право да се забавува и рече дека работи напорно како премиер, но треба да има и право на приватен живот.

„Јас сум човек и понекогаш ми треба радост, забава и веселост среде овие мрачни времиња“. Така, Сана Марин денес го брани своето право да се забавува и да танцува со пријателите. Зборовите на Марин беа поздравени со овации од публиката на настанот организиран од социјалдемократите во Лахти.

Премиерката призна дека последните неколку дена не и биле лесни, додавајќи дека е уверена дека Финците судат за политичарите според нивната работа, а не за нивниот приватен живот.

Најмладата шефица на влада во светот кога беше избрана во 2019 година, додаде: „Не изгубив ниту еден работен ден. Сакам да верувам дека луѓето ќе гледаат на она што го правиме на работа, а не на она што го правиме во слободното време. Никогаш не сум оставила ниту една задача недовршена. Јас учам. Но, јас си ја работам работата исто како и досега. Размислувам за Украина и си ја работам работата“.

Вчера, Сана Марин се извини за фотографијата, која првпат се појави на профилот на манекенката и инфлуенсерка Сабина Сарка, на ТикТок, на која се гледа како таа и друга жена – не Марин – како се бакнуваат и држат знак на кој пишува „Финска“ пред голите гради.

„Мислам дека фотографијата не е соодветна, се извинувам. Таква фотографија не требаше да се направи“, рече Марин вчера, додавајќи дека „ништо невообичаено“ не се случило таа вечер на забавата во резиденцијата на Кесаранта по музичкиот фестивал Руисрок на 8 јули.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....