16.8 C
Скопје
13:03 - 20 април, 2024

Кралици на змејовите: Кои се младите актерки од хит серијата „House of the Dragon“?

Новата хит серија на HBO, „House of the Dragon“, спин-оф на култната „Игра на тронови“, ја имаше својата премиера пред неколку дена, а две млади ѕвезди од серијата го привлекоа вниманието на фановите.

Дејството на серијата се случува во ерата кога Таргариените владеат со Вестерос, а најмногу се врти околу предците на Денерис Таргариен, принцезата Ренира Таргариен и принцот Дејмон Таргариен. Принцезата Ренир ја глумат две млади актерки, Ема Д’Арси и Мили Алкок, кои публиката немала прилика често да ги гледа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma D’Arcy (@emmaziadarcy)

Принцезата Ренир е портретирана од Ема Д’Арси, 30-годишна британска филмска и телевизиска актерка. Јавноста досега можеше да ја види во сериите „Truth Seekers“ и „Wanderlust“. Не се знае многу за нејзиниот приватен живот, а се знае само дека таа се смета себеси за небинарна личност и дека претпочита да и се обраќаат со заменката тие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emma D’Arcy (@emmaziadarcy)

На помлада возраст, принцезата Ренир ја игра Мили Алкок, млада 22-годишна Австралијка која досега глумеше во сериите Janet King, A Place to Call Home, Fighting Season i Reckoning, а House of the Dragon е нејзиниот медиумски најплатен проект кој би требало да ја лансира во ѕвездената орбита.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milly Alcock (@millyalcockk)

Почнала да глуми како тинејџерка, првенствено снимала реклами, а подоцна се префрлила на филмот и телевизијата. За нејзиниот приватен живот малку се знае, но веќе се шпекулира дека многу модни куќи ќе и понудат различни соработки, бидејќи станува збор за вистинска убавица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milly Alcock (@millyalcockk)

Слични објави

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо

(Фото) Која е жената со генијален ум која го контролира секој потег на Тејлор Свифт: Не се одвојува од неа и нема свој живот, но затоа има милиони

еспресо
Се вчитува....