18.8 C
Скопје
22:42 - 19 мај, 2024

Ознака : лиз трас

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Британија доби жена премиер: Лиз Трас победничка на внатрепартиските избори

Еспресо
Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас е прогласена за победничка во трката за лидерство на Конзервативната партија, односно за премиер на Обединетото Кралство. Во...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Која е Лиз Трас? „Тачерка на новиот милениум“ која смени тројца премиери

еспресо
Лиза Трас, актуелна министерката за надворешни работи на Велика Британија, е една од најсериозните кандидати за наследничка на Борис Џонсон, премиерот во оставка, кој пред...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Лиз Трас е кандидат за премиер на британската влада: „Ќе ги намалам даноците“

Еспресо
Министерката за надворешни работи Лиз Трас е кандидатка за премиер. „Ќе го пораснам приватниот сектор побрзо од јавниот сектор, со долгорочен план за намалување на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Лиз Трас: „Ќе ѝ дадеме оружје на Молдавија за да ја запре инвазијата на Путин“

Еспресо
Министерката за надворешни работи Лиз Трус верува дека Путин е сè уште уверен во проектот за создавање голема Русија: „Би сакала да ја видам Молдавија...