18.8 C
Скопје
15:03 - 20 април, 2024

Ознака : џорџа мелони

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Која е Џорџа Мелони приватно: Политичарка без диплома, обожавателка на Толкин, мајка на прваче, борец со трауматично детство…

Еспресо
„Сакам да ја обединам Италија“, утрово во 2.40 часот изјави Џорџа Мелони, претседателка на десничарската партија Браќа на Италија, родена врз пепелта на Националната алијанса....
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

(Фото) Римјанката Џорџа Мелони може да биде прва премиерка на Италија

Еспресо
Џорџа Мелони, лидерка на партијата Браќа на Италија е фаворит да ја води коалициската влада во која би доминирала екстремната десница, покажуваат првите резултати од...