-0.2 C
Скопје
04:42 - 30 март, 2023

Наоми на удар на критики: „Што се случува со светот ако и најубавата жена претерала?!“

Легендарната манекенка Наоми Кембел на Инстаграм покажа фотографии од забавата за Оскар.

Сепак, нејзините следбеници заклучија дека убавицата, која денес има 53 години, претерала со фотошоп и дека изгледа како да си го намалила носот, ја „испеглала“ кожата и го променила обликот на главата и вилицата.

„Ова е најлошата фотошопирана фотографија што сум ја видел“, „Изгледаш убаво без фотошоп, не ти требаат филтри и уредување на сликите“, „Што се случува со светот ако дури и Наоми мисли дека и треба ова?“, Ве молиме избришете ја оваа фотографија“, се само дел од коментарите под нејзината објава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dr Naomi Campbell (@naomi)

 

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....