12.8 C
Скопје
07:26 - 28 мај, 2024

Ознака : Роналдо

ЛајфстајлСпорт

Кристијано Роналдо ја најави свадбата со суператрактивната Џио (ФОТО)

Igor
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо во емисијата „Good Morning, Britain“ изјави дека ќе се венча со девојката Џорџина Родригез – Џио. Роналдо изјави дека таа е...
ЛајфстајлСпорт

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Igor
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...
Секојдневие

Џорџина Родригез: Како продавачката со месечна плата од едвај 300 евра стана гламурозна инфлуенсерка (ФОТО)

Igor
Скромната девојка со совршени телесни пропорции (85-62-90) месечно заработувала околу 300 евра кога се запознала со Роналдо во бутик во Мадрид. Брзо после тоа се...
ЛајфстајлСцена

Девојката на Роналдо направи шпага, нејзиниот задник ги излуди фановите (ФОТО)

Igor
Девојката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригес се пофали во спортско издание и ги излуди следбениците на социјалните мрежи. Згодната Џорџина – Џио позираше во портокалова...
ЛајфстајлСцена

Можете ли да погодите со што би се занимавал Роналдо да не е фудбалер?

Igor
Кристијано Роналдо минатата сезона од Реал Мадрид се пресели во Јувентус и во Италија веднаш се наметна како најдобар играч во клубот. Во интервјуто за...
ЛајфстајлСпорт

Дали петтото дете е на пат? (ФОТО)

Igor
Кристијано Роналдо ја освои наградата „Marca Leyenda“ која му беше врачена во Мадрид, но сите зборуваат за нешто сосема друго. Имено, на настанот му се...
ЛајфстајлСцена

Преслатка фотографија на Џорџина со децата: Едвај чекаме да го видиме тато! (ФОТО)

Igor
Вереничката на Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез уште еднаш покажа каков однос има со децата на Кристијано Роналдо кои ги родија сурогат мајки, малечкот Кристијано и...
ЛајфстајлСцена

Роналдо и Георгина со фотка после секс!?

Igor
Овој славен пар редовно споделува слики на социјалните мрежи, а овојпат Георгина постави фотка од нив после една „жешка ноќ“. На Инстаграм нејзините гради се...
Сцена

ПОГЛЕДНЕТЕ како девојката на РОНАЛДО блесна во Кан (ФОТО)

Igor
Георгина Родригез, девојката на Кристијано Роналдо, ја покажа својата неверојатна фигура во црниот елегантен фустан на Канскиот фестивал. Родригез присуствуваше на премиерата на филмот „Once...
ЛајфстајлСцена

Роналдо како суперхерој (ФОТО)

Igor
Кристијано Роналдо ја промовираше новата колекција на долна облека CR7 Superero underwear за сезоната пролет/лето 2019. Како и секогаш, 34-годишниот фудбалер на фотографиите го покажа...