18.8 C
Скопје
21:05 - 15 април, 2024

(Фото) Убавата сопруга на Меси по победата на Аргентина: Не можам да ви објаснам…

Антонела и Меси се запознале кога тој имал само пет години.

Антонела Рокузо по натпреварот против Хрватска, објави неколку фотографии на Инстаграм со своите деца.

– Не можам да ти објаснам затоа што нема да разбереш. Ајде одиме, Аргентина. Ајде Лионел Меси – напиша таа на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Антонела и Меси се запознале кога тој имал само пет години, а наводно почнале да излегуваат во средно училиште. Се шират приказни дека на девет години Лео сакал таа да му стане сопруга и дека често ѝ пишувал љубовни писма.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....