Tag : албум

Свет Слајдер Сцена

ВИДЕО: „Evanescence“ го објавија синглот „Yeah Right“ – Новиот албум пристигнува во март!

Еспресо
Станува збор за четвртиот сингл од претстојниот студиски проект… Рок групата „Evanescence“ го објави својот нов сингл „Yeah Right“ кој ќе се најде на нивниот...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Леди Гага само малку ги покажа градите и направи хаос! (ФОТО)

Васко Спасоски
Светски познатата пејачка Леди Гага на својот инстаграм-профил го најави објавувањето на новиот албум „Хроматика“ со фотографија која во рекорден рок заработи 2 милиони лајкови....
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

„Conquering lion“, неодамна го претставија својот петти албум под назив „Revolution time“, во кој повторно преку познатиот реге-звук нè потсетија на своите револуционерни мотиви. „Conquering lion“...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Арета Френклин го објави најголемиот хит во кариерата, Калиопи заврши со снимањето на вториот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешениот ден, 29 април, низ музичката историја го одбележаа неколку настани за кои подетално можете да прочитате во продолжение. 1899 година – Роден е Дјук...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Дуа Липа го искористи недостатокот на конкуренција: Во време на пандемија новиот албум го објави на Јутјуб (ВИДЕО)

Еспресо
Додека Лејди Гага, Сем Смит и многу други славни музички имиња ги одложија промоциите на своите албуми поради пандемијата со коронавирусот, Дуа Лупа се одлучи...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

„Placebo“ од балкон во Лондон испраќаат многу љубов: Луѓе, чувајте се меѓусебно!

Еспресо
Култниот алтернативен бенд „Placebo“, чиј концерт е најавен за во јуни во Скопје, како резултат на ситуацијата со коронавирусот, ја прекинаа работата во студиото, па...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Еспресо
За да се подигне свеста за потребата од социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот, група на американски активисти ги редизајнираа омотите на познатите...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Сцена

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Еспресо
Пејачката Адел својот последен албум насловен „25“ го издаде во 2015 година. Минатиот викенд, додека пееше и ги забавуваше гостите на венчавката на нејзина блиска...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

По 10 години пауза: Ози Озборн ги израдува фановите со нов албум! (ВИДЕО)

Еспресо
Легендарниот музичар Ози Озборн по 10 години пауза, конечно ги израдува фановите со нов албум под наслов „Ordinary man“, кој денеска и официјално и е...
Лајфстајл

Дубиоза Колектив со нов албум и нов спот: Робот е нов пејач во босанскиот бенд! (ВИДЕО)

Еспресо
Генијалните момци од групата Дубиоза Колектив денеска објавија нов спот на својот Јутјуб канал за песната „Take my job away“, која е дел од нивниот...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian