20.8 C
Скопје
21:51 - 19 мај, 2024

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

Новиот албум на Тејлор Свифт „The Tortured Poets Department“ беше објавен во петокот точно на полноќ, а пејачката вечерта го објави и спотот за првиот сингл од ова двојно издание.

Синглот „Fortnight“ е песната што го отвора 11-тиот албум на пејачката, кој е двојно издание, бидејќи неколку часа по објавувањето на 16-те песни, таа додаде уште 15 нумери.

Како и многу нејзини видеа, така и ова беше дизајнирано и режирано од самата Тејлор. Обожавателите веќе се навикнати на тоа дека кантавторката сака да го зачинува секој нејзин спот со бројни симболи со скриено значење, но и да прави бројни важни референци. Една никому не му избега од вид.

Имено, во видеото се појавуваат актерите Итан Хок и Џош Чарлс, кои беа дел од актерската екипа на култниот филм Друштво на мртвите поети („The Dead Poets Society“). Тие во видеото глумат научници, а на нивните капути се извезени имињата на нивните ликови од култниот филм. Обожавателите беа воодушевени кога го забележаа овој детаљ и ја поздравија одлуката на пејачката да се осврне на овој исклучително важен филм.

Критичарите брзо ги дадоа своите први впечатоци за новиот албум на четиринаесеттата добитничка на Греми награда, дури и пред да бидат додадени новите песни.

Ова е една од ретките ситуации каде што критичарите не се согласуваат околу ослободувањето на Свифт. Некои истакнаа дека ова е храбар албум кој вреди да се чека, додека други рекоа дека е време поп ѕвездата да се одмори од снимање песни.

Слични објави

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо
Се вчитува....