13.8 C
Скопје
22:58 - 29 мај, 2024

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

Синоќа Цеца одржа концерт во Шабац, а по концертот имаше прес -конференција.

Концертот на Светлана Цеца Ражнатовиќ во Шабац беше преполн, а публиката едногласно ги пееше нејзините хитови.

Цеца по спектаклот им се обрати на медиумите и ги сумираше впечатоците од настапот, но неизбежни прашања беа поврзани и со нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ која живее во Шпанија со сопругот Немања Гудеља.

– Анастасија не доаѓа за Велигден, сега има своја слава Ѓурѓовден. Семејството Гудељ слават Ѓурѓовден, снаата мора да е со нив. Јас пак, одам на причест и ја снимам емисијата. Имам најдобри можни искуства што се однесува до Шабац. Вистина е, има видеа кои го докажуваат тоа. И во 2013 година еуфоријата беше иста. Горда сум на мојот репертоар, на моите автори – изјави Цеца која истакна дека Европското фудбалско првенство ќе го гледа во зависност од обврските.

-Зетот мој ќе го бодрам во зависност од обврските, но би сакала со задоволство да ги гледам натпреварите на кои игра мојот зет. Јас сум му страствена обожавателка. Сите сме бучни во куќата, јас сум од југот.

Како што изјавила Цеца, летово ќе се посвети на нов албум.

– Ми треба одмор, подготвувам албум. Кога патувам, го губам фокусот, потребна е многу енергија за нов албум.

Во семејството Ражнатовиќ има многу прослави.

-Сега се ближи роденденот на Анастасија, не знам каде ќе биде, па роденден на Жељко, тој полни четири години, па мојот роденден. Анастасија е мажена, венчана, свадбата зависи од обврските на Немања, се венчале таму каде што треба, пред Бога, ова останува формалност.

 

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....