17.8 C
Скопје
16:35 - 3 март, 2024

Ознака : гуру харе

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Игор Џамбазов има две причини за славење: На големо, во Филхармонија заедно со Гуру Харе

Еспресо
На 21 Октомври во Македонската филхармонија ќе се случи настан за прослава. И тоа не само со една причина, туку со две. Имено, Игор Џамбазов...
Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Игор Џамбазов и Гуру Харе промовираа албум: Жени, каде бевте пред 3-4 години?

Милица Џаровска
Игор Џамбазов секогаш избира симболични датуми за промоции, концерти и важни настанина кои се појавува. Сношти, на 4 јули, заедно со музичарот Игор Атанасовски (Гуру...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) НОВА ПЕСНА ОД ГУРУ ХАРЕ ВО ДРУШТВО НА ТАЊА ТАС: Слушнете ја „Бројаница“, сигурно ќе си ја потпевнувате цел ден

Ј.К.Д
Музичарот Игор Атанасоски, познат како Гуру Харе, има нова песна. Овој пат соработката беше реализирана со Тања Тас, пејачка на групата Темпера. Песната се вика...