-5.2 C
Скопје
00:09 - 26 јануари, 2022

(ВИДЕО) НОВА ПЕСНА ОД ГУРУ ХАРЕ ВО ДРУШТВО НА ТАЊА ТАС: Слушнете ја „Бројаница“, сигурно ќе си ја потпевнувате цел ден

Музичарот Игор Атанасоски, познат како Гуру Харе, има нова песна.

Овој пат соработката беше реализирана со Тања Тас, пејачка на групата Темпера.

Песната се вика Бројаница, а покрај Тања како вокал, учествуваат Дамир Имери на Хемонд органа и Мите Димовски на тапани.

Автор на музиката, текстот и аранжманот е Харе, кој исто така ги свири гитарите.

Бројаница е снимена и продуцирана во скопското студио Тралала од Мите Димовски.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....