11.8 C
Скопје
00:34 - 15 април, 2024

(Фото) Шакира најави нов албум, ама и нова љубов: „Ти се појави и ги залечи раните што ми ги остави тој…“

Објавите на Шакира на социјалните мрежи секогаш се под лупа, особено по раскинувањето со поранешниот фудбалер Жерар Пике. Месеци откако ги полнеше насловните страници поради драматичната разделба од фудбалерот, изгледа дека колумбиската пејачка повторно си ја пронајде љубовта.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Или барем така шпекулираат некои нејзини обожаватели откако слушнале фрагмент од нејзината нова песна „Nassau“, која е дел од нејзиниот нов албум „Las mujeres ya no lloran“ или „Жените веќе не плачат“.

Текстот објавен на нејзините социјални мрежи сугерира можна нова врска на Шакира: „Ветив дека никогаш повеќе нема да сакам, ти се појави да ги залечиш раните што ги остави тој. Го заклучив срцето со клучеви и катанец, но што да правам кога премногу ми се допаѓаш“.

Но, сепак ќе треба да почекаме до 22 март за повеќе детали, а нејзиниот нов албум треба да биде објавен токму на тој датум.

Приемот на следниот албум на Шакира, „Las mujeres ya no lloran“, засега изгледа многу позитивно. Нејзината порака на Инстаграм собра, за нешто повеќе од 14 часа од нејзиното објавување, повеќе од два милиони лајкови и илјадници коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Shakira (@shakira)

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....