19.8 C
Скопје
20:47 - 29 мај, 2024

(Видео) Шок сцена на крајот на Евровизија: Победникот на Швајцарија го скрши трофејот

Претставникот на Швајцарија е победник на Евровизија 2024 година. Немо го освои трофејот на престижниот музички натпревар со песната „The code“.

Во еуфоријата на прославата, Немо падна на подот и во тој момент се слушна како се крши стакло.

За прв пат во историјата на Евровизија некој го скрши трофејот. Видеото од овој настан брзо стана вирално.

Да потсетиме, Немо Метлер на Евровизија ја испеа песната „The Code“, која, како што вели, делумно била инспирирана од реалниот живот. Немо има 25 години и се декларира како небинарна личност – чиј родов идентитет не е ниту женски ниту машки.

– Песната е за патување кое започна со сознанието дека не сум ниту маж, ниту жена. Да се ​​пронајдам себеси беше долг и често тежок процес, но ништо не е подобро од слободата што дојде со сознанието дека сум небинарна личност – рече Немо во една прилика и нагласи колку е значајна можноста да се пее на сцената во Малме. .

Слични објави

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Комплетна артериска рeваскуларизација при коронарна болест на срцето

еспресо

Најважната личност на Цеца се исели од вилата, сега е видена на Дедиње: Не присуствуваше на свадбата на Анастасија

Еспресо
Се вчитува....