14.8 C
Скопје
23:17 - 22 мај, 2024

Сè ќе им оди одлично: Средината на мај ќе им донесе космичка среќа на три хороскопски знаци 

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, за кои средината на мај ќе биде едноставно неверојатна.

Во нивниот живот сè ќе испадне како што посакуваат што значително ќе им го подобри расположението и ќе ја подигне нивната борбеност.

Еве кои се на астролистата.

Лав

Овој месец ќе изобилувате со инспирација, која ќе ви помогне да ги завршите сите стари работи и да започнете нови. Не гледајте назад. Размислете повеќе за иднината и работете за доброто на самите себе. Тогаш ве очекуваат успех, признание и пари!

Освен тоа, во средината на мај може да се одлучите на посериозен чекор во односот со партнерот. Подготвени сте за брак? Или за заеднички живот? А оние лавови кои немаат партнер можат да се сретнат со нивната љубов од соништата. Погледнете наоколу и повеќе комуницирајте со спротивниот пол.

Шкорпија

Средината на мај ќе биде во знакот на трансформацијата за скорпиите. Ќе го анализирате вашето однесување, вашиот живот, навиките и минатото и – ќе сфатите во кои области треба да промените нешто. Ова ќе ви овозможи подобро да работите на себе, да се промените и да ја постигнете целта.

И тогаш можете да почнете да размислувате во поголем обем! Размислете каква корист можете да му донесете на овој свет и направете го тоа. Не чекајте благодарност, само дејствувајте. Тогаш ќе почувствувате безгранична среќа!

Риби

Многу наскоро во животот на рибите ќе се случи настан кој целосно ќе го промени нивниот светоглед. Многу е веројатно дека некоја личност ќе влијае на тоа. Не ги земајте неговите/нејзините зборови и совети непријателски, туку подобро слушајте, бидејќи тој/таа не ви посакува ништо лошо.

Интересно е и тоа што оваа личност може да ви стане повеќе од само пријател/ка. Многу е веројатно дека ќе започнете љубовна романса. Грижете се за неа/за него, бидејќи заедно ќе бидете вистинска сила.

Неделен хороскоп (од 13 до 19 мај): Одлично за Биковите, добри вести за Раковите, широка насмевка за Рибите

Слични објави

Северина на концерт во Црна Гора порачала: Каде и да одам ме сметаат за нивна

Еспресо

Која е снаата на Драгана Мирковиќ? Се обидоа да ја скријат од јавноста, еве со што се занимава

jasmina.kantardzieva

Почина пејачот Тони Монтано

еспресо

Никола Роквиќ стаса до целта, еве што порача: „Подготвен сум да го направам и тој одлучувачки чекор…“

еспресо

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Еспресо

Се огласи Наташа Беквалац и ја сподели среќата со сите: Секако дека се заљубив

Еспресо
Се вчитува....