25.8 C
Скопје
13:50 - 25 мај, 2024

Неделен хороскоп (од 13 до 19 мај): Одлично за Биковите, добри вести за Раковите, широка насмевка за Рибите

ОВЕН: УСПЕХ!
Драг Овен, оваа недела планетата Меркур ќе го напушти вашиот знак за да се пресели во знакот на Бик, додека Марс ќе остане да ве поддржува: можеби ќе се појават уште неколку нови можности, а ќе ја имате целата сила и енергија што ви треба за да можете за да ги постигнете вашите цели. Во понеделник и вторник ќе имате прекрасна среќна месечина на ваша страна. Месечината во опозиција, пак, во сабота и недела – кои се нервозни денови.

БИК: ДОБРЕ ДОЈДЕ МЕРКУР!
Драг Бик, планетата Меркур ќе биде со вас, која оваа недела – почнувајќи од четврток – ќе влезе во вашиот знак заедно со Сонцето, Венера и Јупитер! Тоа е дефинитивно среќен период за вашиот знак, како на работа, така и во областа на чувства. Проектите кои започнуваат со вакво прекрасно небо – без разлика дали станува збор за нова работа, трансфер или љубов што се раѓа – дефинитивно ќе ги фаворизираат ѕвездите!

БЛИЗНАЦИ: ЧЕКАЈЌИ ГО ЈУПИТЕР
Драги Близнаци, до четврток може да сметате на убав поволен Меркур, кој може да ви помогне да добиете одговор или потврда на работа или да запознаете нови сојузници. Бидете трпеливи иако се чини дека одличните резултати не стигнуваат веднаш: почнувајќи од крајот на месецот, планетата Јупитер ќе влезе во вашиот знак и ќе остане таму долго време, носејќи со себе многу среќа! Негативни денови: четврток и петок.

РАК: УБАВО НЕБО!
Драг Рак, конечно и планетата Меркур стигнува до Сонцето, Јупитер и Венера во знакот Бик, речиси целосно осветлувајќи го вашето небо! За жал, Марс останува неповолен, но – и покрај малку поголем стрес и умор – нема да недостасуваат добри вести, како во емотивната, така и во професионалната сфера! Среќна месечина во четврток и петок. Нервозна месечина, пак, помеѓу сабота и недела.

ЛАВ: МЕРКУР НЕПОВОЛЕН
Драг Лав, за жал во четврток планетата Меркур ќе го напушти знакот „пријател“ на Овен за да влезе во знакот „непријател“ на Бик: овој транзит во наредните недели може да ви донесе уште некои грижи или некои забавувања во канцеларија… Фокусирајте се на деновите понеделник, вторник и среда, кога прекрасната месечина ќе ви донесе среќа и ќе ви помогне да добиете одлучувачко „да“.

ДЕВИЦА: ОДЛИЧНИ ВЕСТИ!
Драга Девица, оваа недела ви следуваат одлични вести: од четврток планетата Меркур повторно ќе биде активна во ваша корист и конечно на работното место би можела да се реши ситуацијата која ве загрижува веќе подолго време. Понатаму, четврток и петок ќе бидат многу среќни благодарение на присуството на прекрасна месечина во вашиот знак. Поволната Венера ја фаворизира сферата на чувствата.

ВАГА: ВОЗДИШКА НА ОЛЕСНУВАЊЕ!
Драга Вага, спремни сте да здивнете? Конечно, почнувајќи од четврток, планетата Меркур повеќе нема да биде во опозиција со вашиот знак! Малку по малку ќе можете да ги оставите зад себе професионалните грижи од минатиот период и – доколку имаше некакви блокади или забавувања – сега сè ќе се одвива добро! Секако, уште го имате Марс во опозиција: земете предвид дека ќе ве мачи малку повеќе замор…

СКОРПИЈА: КОМПЛИЦИРАН ПЕРИОД
Драга Шкорпија, за жал оваа недела ќе го одбележи влегувањето на планетата Меркур во опозиција со вашиот знак, заедно со планетите Јупитер и Венера. Почнувајќи од четврток ќе започне прилично комплициран период, особено на работниот план. Проект во кој верувате, може да се запре или да наидете на уште некои пречки: не престанувајте да верувате во него и ќе видите дека почнувајќи од јуни сè ќе биде полесно!

СТРЕЛЕЦ: НЕ ЧЕКАЈТЕ!
Драг Стрелец, до четврток ќе можете да уживате во поддршката на Меркур, подготвен да ви донесе убави вести на работното место. Ако имате предлог да дадете во канцеларија, најдобро е да не чекате после тој датум. Понатаму, помеѓу понеделник и среда, можете да сметате на прекрасна среќна месечина на вашето небо, која исто така ќе ви помогне во расположението и во љубовта. Меѓутоа, четврток и петок се нервозни денови.

ЈАРЕЦ: СЕ ПОДОБРО!
Драг Јарец, оваа недела планетата Меркур конечно ќе престане да ве попречува – особено во областа на работата – и ќе почне да делува во ваша корист, носејќи ви втора половина на мај полна со успеси! Да, и очекуваните одговори конечно ќе стигнат. Марс, за жал, останува неповолен и сепак прави да чувствувате малку стрес, особено во нервозните денови сабота и недела.

ВОДОЛИЈА: УШТЕ НЕКОЛКУ ГРИЖИ
Драги Водолии, за жал оваа недела – почнувајќи од четврток – планетата Меркур ќе влезе во „непријателскиот“ знак Бик заедно со планетата Венера, а ќе има некои грижи и на работното поле и во сферата на чувствата… Обрнете внимание на деновите понеделник, вторник и среда, кога ќе треба да се справите со спротивставувањето на Месечината, што може да ве натера да се чувствувате очајно.

РИБИ: МЕРКУР ВИ ЈА ВРАЌА НАСМЕВКАТА!
Драги Риби, од четврток планетата Меркур ќе започне поволен транзит за вашиот знак кој ќе ви донесе многу големи задоволства во наредните недели, особено во однос на работната средина! До крајот на мај – ако веќе не сте ја добиле – ќе пристигне некоја добра вест… Месечината ќе биде во опозиција во нервозните денови четврток и петок, кога би можеле да настанат некои непријатности.

Астропрогноза за сабота, 11 мај: Пари за Овните, романтика за Близнаците

Слични објави

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо

Неделен хороскоп (од 27 мај до 2 јуни): Вистински момент за Близнаците, промени за Девиците, добра вест за Јарците…

еспресо

(Фото) Никола Роквиќ нападнат поради срамни изјави од минатото: „Човек има право да се промени“

еспресо

Астропрогноза за сабота, 25 мај: Убедливост за биковите, привлечност за стрелците

еспресо

Среќен викенд: Три хороскопски знаци ќе имаат многу среќа во сабота и недела

еспресо

Нетфликс забрани прашања за Бен Афлек: Џенифер Лопез во промотивна турнеја на филмот „Атлас“

еспресо
Се вчитува....