14.8 C
Скопје
10:16 - 28 февруари, 2024

Ознака : живот

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Неочекувани настани: На три хороскопски знаци животот ќе им се преврти наглавечки

Еспресо
Астролозите именуваа три хороскопски знаци за кои средината на февруари ветува неочекувани настани. На почетокот ова може да предизвика страв, но подоцна ќе разберете зошто...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Што се случува со Меланија Трамп, открива поранешна помошничка: „Точно знаеше со кого се омажи, нивниот брак е трансакциски!“

Еспресо
Меланија Трамп ретко се гледа во јавноста откако нејзиниот сопруг Доналд Трамп објави дека ќе се кандидира за претседателските избори во Америка во 2024 година...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Драган Бјелогрлиќ: „Изгледа дека сите ние сме ја заборавиле формулата на животот“

Еспресо
Двајца научници трагаат по некоја формула, но пронаоѓаат трета формула- формула на животот, која изгледа сите сме ја заборавиле.   View this post on Instagram...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Откриени се страшни детали за состојбата на Брус Вилис: „Јазичните вештини повеќе не му се достапни“

Еспресо
Глен Гордон Карон, продуцент на серијата „Moonlight Detective Agency“, во која глуми младиот Брус Вилис, зборуваше за PageSix за состојбата на актерот, кого понекогаш го...
АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Животот на три хороскопски знаци засекогаш ќе се промени: Еве кој ќе има среќа наскоро

Еспресо
Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат особено успешни во втората половина од тековната недела (до 13 август). Станува збор за три...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Драматичната животна приказна на Шинејд О’Конор: Од бројни романси и четири деца до лејзбијка со биполарно растројство

Еспресо
Ирската пејачка и текстописец Шинејд О’Конор, најпозната по нејзиниот хит „Nothing Compares 2 U“, почина на 56-годишна возраст. Прв ја пренесе веста Irish Times, а...
Секојдневие

ФОТО: Има 32 години и 11 деца, а сега повторно е бремена – Мојот живот не е хаос, би сакала да добијам тројка!

Еспресо
Додека другите ја осудуваат поради преголемиот број на деца, таа се надева дека ќе дојде до бројката од петнаесет деца. Мајката на единаесет деца не...
Филм и ТВ

Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Ник Нолти (78), кој во кариерата снимил повеќе од 50 филмови, а бил и три пати номиниран за Оскар, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста...