28.4 C
Скопје
16:53 - 25 јуни, 2024

Ознака : Драган Бјелогрлиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Бјелогрлиќ на суд: Антонијевиќ ме нарече криминалец, никаквец и предавник на Србија

Еспресо
Во Првиот основен суд во Белград, режисерот и актер Драган Бјелогрлиќ денеска ја продолжи одбраната на судењето, во врска со обвинувањата за насилничко однесување против...
БалканВи ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСцена

Драган Бјелогрлиќ: „Изгледа дека сите ние сме ја заборавиле формулата на животот“

Еспресо
Двајца научници трагаат по некоја формула, но пронаоѓаат трета формула- формула на животот, која изгледа сите сме ја заборавиле.   View this post on Instagram...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Ѕирнете во домот на Драган Бјелогрлиќ: Златни завеси и старински детаљ кој на сите им паѓа во око

Еспресо
Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ, кој во моментов е во центарот на вниманието поради филмот „Чувари на формулата“, повеќе од 25 години ужива во...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Драган Бјелогрлиќ го прослави 60 роденден во Лондон: „Среќен нов круг околу сонцето“

Еспресо
Актерот Драган Бјелогрлиќ на 10 октомври наполни 60 години. Тој на Инстаграм се огласи со фотографија од Лондон, селфи кое предизвика спротивставени коментари на оваа...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Драган Бјелогрлиќ позираше со синот и ќерката: Тој е актер, а таа новинарка

Еспресо
Драган Бјелогрлиќ не се појавува многу често во јавноста со членовите на семејството, но сега направи исклучок. Имено, популарниот актер на Инстаграм објави фотографија со...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо
Драган Бјелогрлиќ, српскиот актер, режисер и продуцент денеска беше прогласен за почесен професор на Интернационалниот Универзитет Еуропа Прима – Скопје. „Колку и да ме повредувал,...
БалканСлајдерСцена

Драган Бјелогрлиќ и Милан Биковиќ се раскомотија и играа одбојка на плажа

Еспресо
Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ ги собра актерите од филмот „Монтевидео“ во селото Баранда. Малото село на гледачите им е познато како сценографијата на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Фотографија со СРПСКИ АКТЕРИ од култниот филм се шири на Интернет, луѓето пишуваат дека тоа се РУСКИ ВОЈНИЦИ!

Еспресо
На социјалните мрежи секојдневно се споделуваат стотици информации и дезинформации за војната во Украина и за руската инвазија. Социјалните мрежи се преплавени со купишта информации,...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА СИНОТ НА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ: Шармантно момче, талентиран глумец – крушата под круша паѓа

Еспресо
Не е редок случај децата на познатите да ги следат стапките на своите родители. Крушата под круша паѓа, а тоа е случај и со синот...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ЛЕПА ЛУКИЌ ПОСОЧИ НА ЕДНА ГОЛЕМА ГРЕШКА ВО ФИЛМОТ „ТОМА“: Каде погрешил Бјелогрлиќ во филмот?

М.Р.
Филмот „Тома“ за животот и кариерата на големиот музичар и боем Томa Здравковиќ, привлече големо внимание кај публиката во Србија, но и во регионот. Сепак,...