12.8 C
Скопје
18:35 - 28 февруари, 2024

Неочекувани настани: На три хороскопски знаци животот ќе им се преврти наглавечки

Астролозите именуваа три хороскопски знаци за кои средината на февруари ветува неочекувани настани.

На почетокот ова може да предизвика страв, но подоцна ќе разберете зошто ви е дадено како тест од Универузмот.

Еве кои се на листата.

Рак

Раковите може да се соочат со предавство од пријател. Секако дека ќе бидете непријатно изненадени, но неговото однесување ќе ве расвести. Можеби претходно многу ја навредивте оваа личност и не се ни обидевте да се објасните или барем да ѝ се избините. Најверојатно, тој/таа долго време складира поплаки во себе, а во блиска иднина ќе ги исфрли врз вас. Ова ќе биде добра лекција за Раковите за да разберат како да не се однесуваат со луѓето, особено со оние кои им се блиски.

Бик

Биковите понекогаш знаат да бидат многу себични, вжештени, нервозни и раздразливи. Сето тоа влијае на нивниот близок круг. Веќе во февруари може да се појави ситуација кога повторно ќе се нафрлите на вашето семејство. Нема да молчат и остро ќе ви го покажат вашето место. Покрај тоа, член од семејството, барем привремено или на подолг период, може да ја прекине секоја комуникација со вас. Ризикувате да останете сами.

Стрелец

Стрелецот може да има проблеми на работа и дома. Треба да разберете дека не сите го разбираат вашиот сарказам, па затоа треба понежно да комуницирате со некои луѓе. Ако не го сфатите тоа наскоро, може сериозно да платите за вашиот долг јазик, па дури и да го загубите работното место.

Среќници: Три хороскопски знаци ќе бидат на седмо небо оваа недела

 

 

Слични објави

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Еспресо

(Видео) Вељко Ражнатовиќ ги засука ракавите и покажа како се чисти свињарник: „Разговорот“ со свињата е урнебесен

Еспресо

Градоначалникот на Задар го разреши директорот на салата во која ќе настапува Александра Пријовиќ

Еспресо

Како гангстер: На Ален Делон полицијата му заплени 72 парчиња илегално оружје во домот

еспресо
Се вчитува....