34.8 C
Скопје
15:42 - 24 јуни, 2024

Ознака : хотел

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Пронајден мртов во хотелска соба: Почина актерот Марк Додсон

еспресо
Познатиот актер Марк Додсон почина на 64-годишна возраст откако доживеал „тежок срцев удар“ додека спиел, објавија странските медиуми. Марк, кој го позајмуваше својот познат глас...
БалканСлајдерСцена

Наташа Беквалац испратила смс на погрешен број, па сакала да пропадне во земја: „Те чекам во хотелска соба“

Еспресо
Пејачката е позната по смислата за хумор, а често и јавно раскажува анегдоти од нејзиниот живот. Така, сега се сети на ситуација кога испратила порака...
БалканСцена

Карлеуша има нова љубов? Фатена „на дело“ со познат актер

Еспресо
Српската пејачка Јелена Карлеуша, која неодамна се најде во центарот на скандал поради кавга со синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лаќа Радуловиќ, е видена со...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Исламистите Ал Шабаб го нападнаа хотелот Хајат во Сомалија: (најмалку) 8 цивили мртви, жестока пресметка меѓу полицијата и џихадистите

Еспресо
Акцијата на сомалиските безбедносни сили за ослободување на хотелот Хајат, нападнат вечерва од исламските терористи Ал Шабаб, поврзани со Ал Каеда, напад кој досега предизвика...
Дестинации и ДегустацииСлајдер

(ВИДЕО) Футуристички хотел над облаците кој ќе може да прими 5.000 гости

Теодора Циклевска
Овој футуристички хотел е поставен да ви овозможи врвно патување. Sky Cruise, хотел на нуклеарен погон, ќе биде над облаците и ќе биде доволно голем...
СветСлајдерСцена

ДА СЕ БИДЕ ЏОН МАЛКОВИЧ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ЌЕ ПРЕСПИЕШ ВО ХОТЕЛ: Лекцијата е јасна – правилата важат за сите!

Еспресо
Правилата важат за сите, па актерот се нашол принуден да бара алтернативно сместување за да остане во Венеција. Поради новите одредби на италијанската Влада поврзани...
СветСлајдерСцена

НЕ Е ДОВОЛНО ДА СЕ БИДЕ ЏОН МАЛКОВИЧ: Не го примиле во хотел во Венеција без „супер грин пас“, отишол во приватно сместување!

Еспресо
Правилата важат за сите, па актерот се нашол принуден да бара алтернативно сместување за да остане во Венеција. Поради новите одредби на италијанската Влада поврзани...
БалканСлајдерСцена

ЛЕПА БРЕНА ЌЕ ГРАДИ СКИ-ЦЕНТАР И ХОТЕЛ СО ПОГЛЕД НА САРАЕВО: Проектот е готов, се чека договор со општината

Еспресо
Ски-центарот треба да има две патеки долги 700 метри со еден ски-лифт, а инфраструктурниот проект е планиран во рамките на паркот на природата Требевиќ. Пејачката...
Дестинации и ДегустацииЕспресоЖенски печатСлајдер

НОВО СРЕЌНО МЕСТО ВО ГРАДОТ: BOCCA DI LUPO – софистицирана приказна со вкусна храна, пријатна музика и уникатен изглед

Еспресо
 На површина од 7.000 метри квадратни, ресторан, хотел со 35 соби и базен со pool bar, е старо-новоиот Hotel Mirror и софистицираниот fine, wine and...
Филм и ТВ

Хотел наменет за љубителите на франшизата „Star wars“: Оваа година резервирајте си место за необично „патување“ во вселената! (ФОТО)

Еспресо
Компанијата Дизни од оваа година ќе започне да прима резервации за хотел кој ќе им биде наменет на љубителите на култната франшиза „Star wars“, а...