17.8 C
Скопје
05:42 - 20 мај, 2024

Ознака : тетоважа

СветСлајдерСцена

(Фото) Хари Стајлс покажа тетоважа посветена на поранешната девојка Оливија Вајлд

Еспресо
29-годишниот британски актер и пејач Хари Стајлс покажа интересна тетоважа. Славната личност е забележана со пријателите на брод во Болсена, Италија. На бутот истетовирал „Оливија“....
UncategorizedВи ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Меган Фокс со нова тетоважа на пикантно место: Црна змија наместо име

Еспресо
Американската актерка и модел Меган Фокс ја извади тетоважата на своето тело која била посветена на нејзиниот поранешен сопруг Брајан Остин Грин. Цртежот на десната...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џенифер Лопез без долна облека покажа интимна тетоважа под градите: Симбол за вечност со Бен

Еспресо
53-годишната пејачка Џенифер Лопез ја покажа тетоважата под градите. Пејачката, актерка и бизнисменка Џенифер Лопез позира во фустан без долна облека и покажа интимна тетоважа...
СветСлајдерСцена

Викторија ја отстрани тетоважата посветена на Дејвид Бекам: „Ми се гадеше од неа“

еспресо
Кога се одлучуваат за тетоважи, луѓето често избираат мотиви кои имаат посебно значење за нив, а често паровите си ги посветуваат тетоважите еден на друг...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НА БУТ: Скопјанец го истетовира ликот и стихови од пејачот

Еспресо
Откако јавноста се сретна со филмот „Тома“, романтизирана фикционална биографија на животот на еден од најавтентичните пејачи од Југославија, Тома Здравковиќ, многумина се потсетија на...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ГО ИСТЕТОВИРА ЛИКОТ НА СВОЈОТ БРАТ: Мартин од „Некст тајм“ со трајна тетоважа од Стефан на својата рака

М.Р.
Познатиот гитарист и придружен вокал на етно-поп дуото од Скопје „Некст тајм“, Мартин Филиповски, вчера ги изненади своите бројни обожаватели со интересна фотографија на својот...
Наши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЕМИЛИЈА РОЗМАН И ПОЛИЦАЕЦОТ: Што се крие зад тетоважата на убавицата?

Еспресо
Познатата убавица постојана го привлекува вниманието на јавноста со нејзината ексцентричност, харизма, искреност, но и хуманост. Пошироката јавност ја знае по бројните модни ангажмани, а...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВИДЕО | „Секогаш со него“: Италијанец си ја истетовирал потврдата за примена вакцина на неговата рака

И. Т.
Еден корисник на социјалните мрежи објави видео на „ТикТок“ се пофали со својата нова тетоважа. Имено, 22-годишен жител на Италија решил да си го истетовира...
Слајдер

ВИДЕО | Ќе се изнасмеете: Девојка со фобија од игла на тетовирање – погледнете како си помина!

Ивана Стамевска
Моли Мајлс (22) од Флорида никогаш во животот не примила инекција, ниту пак вадела крв од прст или вена, а притоа да не колабира. Од...
СветСлајдерСцена

ФОТО | Мадона ја направи првата тетоважа во седмата деценија од животот!

Еспресо
Контроверзната пејачка Мадона на Инстаграм се пофали со својата прва тетоважа која им ја посвети на своите деца, чии иницијали ги истетовира на зглобот. Иницијалите...