7.8 C
Скопје
02:27 - 20 мај, 2022

Ознака : Тома Здравковиќ

Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НА БУТ: Скопјанец го истетовира ликот и стихови од пејачот

Еспресо
Откако јавноста се сретна со филмот „Тома“, романтизирана фикционална биографија на животот на еден од најавтентичните пејачи од Југославија, Тома Здравковиќ, многумина се потсетија на...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) ГО„ОЖИВЕА“ ТОМА ЗДРАВКОВИЌ: Фановите во шок од оваа трансформација на познатиот српски шминкер

М.Р.
Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ЛЕПА ЛУКИЌ ПОСОЧИ НА ЕДНА ГОЛЕМА ГРЕШКА ВО ФИЛМОТ „ТОМА“: Каде погрешил Бјелогрлиќ во филмот?

М.Р.
Филмот „Тома“ за животот и кариерата на големиот музичар и боем Томa Здравковиќ, привлече големо внимание кај публиката во Србија, но и во регионот. Сепак,...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ЌЕРКАТА НА ТОМА ЗДРАВКОВИЌ, ЈА НЕМА ВО ФИЛМОТ: Јавноста малку знае за неа, а ова ѝ е омилена песна од татко ѝ!

Еспресо
Жаклина, ќерката на легендарниот срспки пејач Тома Здравковиќ, добиена од бракот со Олгица, денес живее во Холандија. Во филмот „Тома“ таа не се спомнува. РАДМИЛО...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Секој од нас си имал барем една Силвана (Арменулиќ) во својот живот…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...
Балкан Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер Сцена

ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НАПИШАЛ ПЕСНА И ЗА ЕСМА: Кои се Данка, Лилјана, Бранка, Нада, циганко моја…жените на кои им ги посветил најубавите песни

Еспресо
По прикажувањето на филмот „Тома“ и македонската јавност се заинтерсира да дознае и открие што повеќе за животот за легендарниот српски пејач, композитор и поет...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА СМРТ НА СИЛВАНА АРМЕНУЛИЌ: Без неа, немаше да постои Тома Здравковиќ

Еспресо
Со популарноста на филмот „Тома“, луѓето дополнително се заинтересираа за животот на легендарната пејачка на фолк музика Силвана Арменулиќ. Како што вели легендата, без Силвана...
Ви Препорачуваме Ретро

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Пееше за Данка, Лилјана, Сања, Бранка, Нада, Јелена, Анџела, Ана, Александра, Дијана, Фатиме, Мирјана, Марта, но малку е познато за една Славица во која бил...