14.8 C
Скопје
03:47 - 22 мај, 2024

Ознака : Тома Здравковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Детали за грабежот на куќата на Тома Здравковиќ: Украдени се бизарни работи!

Еспресо
Родената куќа на Тома Здравковиќ во селото во близина на Лесковац, Печењевце, беше ограбена пред неколку дена. На новогодишната ноќ, крадците ја искршиле вратата од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Најтажната песна на Тома Здравковиќ крие голема трагедија: Ја испеа еднаш и никогаш повеќе

Еспресо
Тома Здравковиќ во текот на својата богата кариера сакаше многу жени и пееше за многу жени. „Данка“, „Љиљана“, „Бранка“… сите тие песни станаа големи хитови...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Испливаа единствените фотографии од венчавката на Тома Здравковиќ со втората сопруга: Милица била прекрасна невеста

Еспресо
Легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ ги сакал жените, а и жените го сакале него, а колку тој бил со „заљублива природа“ покажува фактот што неговата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

На што мислел Тома Здравковиќ кога ја напишал „Го допрев дното на животот“: Зад потресната песна има болна вистина

Еспресо
Деновиве се одбележува 32 години од смртта на легендарниот пејач Тома Здравковиќ. Иако многумина ќе го памтат како ненадминат кафански пејач, боем и интерпретатор на...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо
На улицата Скадарлија во Белград, пред бројот 28, вчера беше откриен споменикот на легендарниот фолк пејач Тома Здравковиќ. Почест му оддаде и пејачот Драган Којиќ...
Наши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ТОМА ЗДРАВКОВИЌ НА БУТ: Скопјанец го истетовира ликот и стихови од пејачот

Еспресо
Откако јавноста се сретна со филмот „Тома“, романтизирана фикционална биографија на животот на еден од најавтентичните пејачи од Југославија, Тома Здравковиќ, многумина се потсетија на...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ГО„ОЖИВЕА“ ТОМА ЗДРАВКОВИЌ: Фановите во шок од оваа трансформација на познатиот српски шминкер

М.Р.
Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ЛЕПА ЛУКИЌ ПОСОЧИ НА ЕДНА ГОЛЕМА ГРЕШКА ВО ФИЛМОТ „ТОМА“: Каде погрешил Бјелогрлиќ во филмот?

М.Р.
Филмот „Тома“ за животот и кариерата на големиот музичар и боем Томa Здравковиќ, привлече големо внимание кај публиката во Србија, но и во регионот. Сепак,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ЌЕРКАТА НА ТОМА ЗДРАВКОВИЌ, ЈА НЕМА ВО ФИЛМОТ: Јавноста малку знае за неа, а ова ѝ е омилена песна од татко ѝ!

Еспресо
Жаклина, ќерката на легендарниот срспки пејач Тома Здравковиќ, добиена од бракот со Олгица, денес живее во Холандија. Во филмот „Тома“ таа не се спомнува. РАДМИЛО...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Секој од нас си имал барем една Силвана (Арменулиќ) во својот живот…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...