7.8 C
Скопје
03:36 - 20 мај, 2022

Ознака : Силвана Арменулиќ.

Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

(ВИДЕО) ЈА „ОЖИВЕА“ СИЛВАНА АРМЕНУЛИЌ: Уште една неверојатна трансформација на Стефан Суботиќ

М.Р.
Стефан Суботиќ е познат мејк – ап артист од Србија, но и надвор од границите на неговата земја. Покрај тоа што Стефан ја истакнува природната...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Секој од нас си имал барем една Силвана (Арменулиќ) во својот живот…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

РАДМИЛО АРМЕНУЛИЌ СЕ ОГЛАСИ ЗА ФИЛМОТ „ТОМА“: Силвана е претставена како лесна жена

Еспресо
Филмот „Тома“ беше емитуван на телевизиските екрани на првиот ден од новата година. Тој доживеа огромна популарност кога се прикажуваше во кино салите и фасцинацијата...
Балкан Слајдер Сцена

СЕ ОГЛАСИ КОНКУРЕНЦИЈАТА НА СИЛВАНА АРМЕНУЛИЌ: Поради саканиот ме тепаше, гребеше, тегнеше за коса…

Еспресо
Денес 83-годишната Лепосава Јанков, поранешна службеничка на ПТТ, а поранешна девојка на сопругот на фолк ѕвездата Силвана Арменулиќ – популарниот југословенски тенисер Радмило Арменулиќ, се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

(ФОТО) МИСТЕРИОЗНАТА СМРТ НА СИЛВАНА АРМЕНУЛИЌ: Без неа, немаше да постои Тома Здравковиќ

Еспресо
Со популарноста на филмот „Тома“, луѓето дополнително се заинтересираа за животот на легендарната пејачка на фолк музика Силвана Арменулиќ. Како што вели легендата, без Силвана...