19.8 C
Скопје
22:22 - 19 мај, 2024

Ознака : тома

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Вандали направиле штета: Ограбена родната куќа на Тома и Новица Здравковиќ

Еспресо
Родната куќа на Тома и Новица Здравковиќ во лесковачкото село Печеневце, била ограбена. Имено, во пресрет на Новата 2024 година, непознати вандали ја искршиле влезната...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) ГО„ОЖИВЕА“ ТОМА ЗДРАВКОВИЌ: Фановите во шок од оваа трансформација на познатиот српски шминкер

М.Р.
Суботиќ е волшебник за трансформации. Својот талент го открил пред повеќе од 10 години. Со години шминкал жени за свадби, девојки за матурски вечери и...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

АНТОНИО ДИМИТРИЕВСКИ ВО ОДБРАНА НА „ТОМА“ И ВРЕМЕТО СО ДУША: На оние кои го живееле тоа време им течат солзи, а на „новокомпонираниве“ им „тече низ ногавици“…

Еспресо
По прикажувањето на филмот „Тома“ на социјалните мрежи се појавија различни мислења – кому се допаднал, а кому не… Се огласи и музичкиот новинар, музичар...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Секој од нас си имал барем една Силвана (Арменулиќ) во својот живот…

М.Р.
Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов  на својот инстаграм – профил постојано објавува фотографии и кратки видеа од неговиот приватен живот, спомени од...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

РАДМИЛО АРМЕНУЛИЌ СЕ ОГЛАСИ ЗА ФИЛМОТ „ТОМА“: Силвана е претставена како лесна жена

Еспресо
Филмот „Тома“ беше емитуван на телевизиските екрани на првиот ден од новата година. Тој доживеа огромна популарност кога се прикажуваше во кино салите и фасцинацијата...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

СОПРУГАТА НА ТОМА ЗДРАВКОВИЌ ЗА СВОЈОТ НЕОСТВАРЕН СОН: Судбината имала посебен план за Гоца

Еспресо
Филмот „Тома“ ја донесе приказната за животот на легендарниот боем, пејач, композитор и поет Тома Здравковиќ, но во прв план ги изнесе и луѓето од...