11.8 C
Скопје
22:55 - 29 февруари, 2024

(Фото) Потресна објава на ќерката на Силвана Арменулиќ: „Мила мајко…“

Легендарната пејачка Силвана Арменулиќ го загуби животот во 1976 година по сообраќајна несреќа што се случи кај Колари, кога се враќала од настап. Со неа во автомобилот била и нејзината бремена сестра, Мирсада Бајрактаревиќ, која исто така загинала, како и виолинисот Раде Јашаревиќ.

За време на несреќата, пејачката била во брак со тенисерот Радмило Арменулиќ, а нивната ќерка Гордана имала само 12 години кога останала без мајка.

Гордана никогаш не ја прежали смртта на мајка си, а вчера со многу емоции сподели објава на својот фејсбук-профил по повод роденденот на Силвана.

„Мила мајко моја, среќен ти роденден“ – напиша Гордана постирајќи фотографија од мајка си која важеше за една од најубавите жени во поранешна Југославија.

Гордана Арменулиќ, Фејсбук

Гордана, инаку, дипломирала математика и работи како професор во една гимназија. Има син кој не се експонира во јавност, а многумина велат дека очигледно Гордана ја наследила убавината од својата мајка.

Слични објави

(Фото) Кој е новата љубов на Наоми: Од мултимилионерот од Саудиска Арабија носи скапоцен прстен

еспресо

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо
Се вчитува....