4.8 C
Скопје
02:17 - 4 март, 2024

Астро прогноза за недела, 11 февруари: За Близнаците пречки, за Биковите избор

Овен

Денес ќе успеете во тоа што го сакате ако експериментирате. Многу често се плашите да отидете во непознатото, но надминее се себеси. Размислувајте на големо.

Бик

Судбината денес ќе ви даде избор. Ваша задача е да одвоите време. Размислете за сè внимателно, измерете ги добрите и лошите страни и дури потоа донесете одлука. Побарајте поддршка од вашите најблиски.

Близнаци

Можете да ги надминете сите проблеми и пречки на вашиот пат ако почнете да размислувате пошироко. Всушност, имате сè за да се справите со неволјите, вклучувајќи ја и цврстината.

Рак

Раковите може да имаат конфликти со домашните. Понекогаш ја туркате вашата замисла без да им дадете на другите можност да зборуваат. Обидете се да не се слушнете само себеси, инаку проблемите не можат да се избегнат.

Лав

Лавовите ќе бидат во центарот на вниманието цел ден. Астролозите велат дека никој не може да помине покрај вашата харизма. Ги освојувате луѓето со вашиот шарм и добро расположение.

Девица

Девицата може да се соочи со многу работни задачи и покрај тоа што денес е неработен ден. Ќе мора итно да ги решите сите проблеми. Астролозите велат дека само треба да го пребродите овој тежок ден, потоа се ќе биде во ред.

Вага

Вагите ќе сакаат мали промени. Можеби ќе почнете да експериментирате со вашиот изглед или стил, или можеби ќе сакате да промените нешто дома. Сето ова ќе ви користи.

Скорпија

Скорпиите може да добијат многу интересна понуда. Со што точно ќе биде поврзана не е познато, но ќе добиете неверојатен набој на енергија и позитивни емоции.

Стрелец

Астролозите ве советуваат да бидете дарежливи кон саканите. Не се работи само за подароци и пари, туку и за чувства. Нема потреба да криете колку го сакате вашето семејство.

Јарец

Јарците треба да ја запомнат важноста на семејството. Оставете сè на страна за подоцна и поминете време со семејството. Ќе видите како врската меѓу вас ќе стане посилна, а вашите чувства ќе стануваат уште посилни.

Водолија

Водолијата треба да го посвети овој ден на самореализација. Астролозите советуваат да не се двоумите и да не се грижите за вашето образование, а можете да побарате и нова работа.

Риби

Состојбата на Рибите ќе биде контрадикторна. Може да имате внатрешни конфликти, поради што може да се чувствувате непријатно. Побарајте помош од психолог.

Неделен хороскоп (12 до 18 февруари): Одлични вести за Овенот, важен проект за Девицата, љубов за Водолијата…

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....