19.8 C
Скопје
04:30 - 20 јули, 2024

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Јутјуб-ѕвездата Зоран Шумадинац наводно некогаш се претставувал како бајач кој симнува црна магија преку аура.

Во редакцијата на српски „Курир“ се јавиле многу луѓе кои се сетиле на сега популарната јутјуб-ѕвезда, но немале многу пофални зборови. Тие всушност ги разоткриле лагите и измамите. Еден читател на изданието тврди дека му платил на Зоки Шумадинац дури 3.000 евра, за по некое време да сфати дека е измамен.

Жители на родното село на Зоки, Наталинци, тврдат дека изведувачот на „Аутотјун“ ги ограбил и сопствениците на тамошна земјоделска аптека.

Зоран Шумадинац имал и свој сајт на кој објавувал статии, хороскопи, се претставувал и како терапевт, а тврдел и дека ги добил моќите откако преживеал клиничка смрт.

Toj пак, ги демантира сите овие тврдења, но не одрекува дека работи со биоенергија.

Принтскрин

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....