ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ЗА ЈУТЈУБ-ЅВЕЗДАТА: Лажел дека симнува црна магија, земал многу пари за тоа!

Јутјуб-ѕвездата Зоран Шумадинац наводно некогаш се претставувал како бајач кој симнува црна магија преку аура.

Во редакцијата на српски „Курир“ се јавиле многу луѓе кои се сетиле на сега популарната јутјуб-ѕвезда, но немале многу пофални зборови. Тие всушност ги разоткриле лагите и измамите. Еден читател на изданието тврди дека му платил на Зоки Шумадинац дури 3.000 евра, за по некое време да сфати дека е измамен.

Жители на родното село на Зоки, Наталинци, тврдат дека изведувачот на „Аутотјун“ ги ограбил и сопствениците на тамошна земјоделска аптека.

Зоран Шумадинац имал и свој сајт на кој објавувал статии, хороскопи, се претставувал и како терапевт, а тврдел и дека ги добил моќите откако преживеал клиничка смрт.

Toj пак, ги демантира сите овие тврдења, но не одрекува дека работи со биоенергија.

Принтскрин

Слични објави

Музиката сепак познава граници: Вдовицата на Оливер Драгоевиќ откри зошто тој не сакал 27 години да пее во Србија (ВИДЕО)

Igor

Лајонел Ричи на својата ќерка Софија не ѝ препорачува кариера во шоубизнисот!

Еспресо

ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА НА ОНКОЛОГИЈА: Марија не се одделува од нејзе

Igor

Црвеното мочуриште: Луѓето од целиот свет доаѓаат во овој град само за да се восхитуваат на глетката (ФОТО)

Еспресо

Карактеристики на жените кои ги одбиваат момците, според хороскопските знаци

Igor

Меланија Трамп за последен пат традиционално ја пречека божиќната елка во Белата куќа

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет + седум =

Слични објави

Си ја зголемуваат колекцијата! Ким Кардашијан и Канје Вест купија куќа од 3 милиони! Погледнете како изгледа!

Igor

ФОТО | Еве како изгледа животот на жена која живее со 1300 кучиња, 100 мачки и 4 коњи – Вакво нешто не сте виделе досега!

Еспресо

ФОТО: Хурем влегува во 9-от месец од бременоста – Актерката се пофали со фотографии од трудничкото стомаче

Еспресо

Гоца Тржан без влакна на јазикот: Сексот во 50-те е најдобар!

Васко Спасоски

Хороскоп за 21 ноември, сабота – Позитивни промени во љубовта, внимавајте со кого соработувате не се сите искрени со вас!

Еспресо

Магичен напиток: Со помош на овој напиток салото од стомакот исчезнува за само неколку дена

Igor