31.8 C
Скопје
20:05 - 22 јули, 2024

Ознака : Curiosity

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) Ровер на Марс пронашол фасцинантен „камен цвет“

Еспресо
Роверот „Curiosity“ снимил фасцинантен „камен цвет“ на површината на Марс кон крајот на февруари. Иако наликува на ситен цвет или органска креација, експертите велат дека...