11.8 C
Скопје
23:03 - 23 април, 2024

Ознака : Бланко

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо
Ретко се случува вниманието на публиката на фестивалот Санремо да се префрли од конкуренцијата на гостин, но токму тоа му се случи на Бланко за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Махмуд и Бланко ја пејат „Бривиди“ заедно со украинските претставници на Евросонг

Еспресо
Бланко и Махмуд, претставниците на Италија на Евровизија, ја пеат нивната евровизиска песна „Бривиди“ заедно со украинските претставници – оркестарот Калуш. Ви пренесуваме дел она...
СветСлајдерСцена

ЕВРОВИЗИЈА 2022: Италијанската песна „Бривиди“ веќе „гази“ на топ листите низ Европа, Махмуд и Бланко имаат хит!

Еспресо
Италија ќе се претстави на Изборот за песна на Евровизија 2022 година, закажан од 10 до 14 мај во Пала Олимпико во Торино, со еден...