16.8 C
Скопје
01:27 - 26 мај, 2024

(Видео) Махмуд и Бланко ја пејат „Бривиди“ заедно со украинските претставници на Евросонг

Бланко и Махмуд, претставниците на Италија на Евровизија, ја пеат нивната евровизиска песна „Бривиди“ заедно со украинските претставници – оркестарот Калуш.

Ви пренесуваме дел она јанубавите моменти зад сцената на Евровизија 2022. Махмуд и Бланко ја пеат „Бривиди“ заедно со оркестарот Калуш. Двајцата, придружувани од нивниот пријател продуцент Микеланџело, почнаа да пеат во придружба на Украинците, а потоа оркестарот Калуш почна да пее дел од нивнта песна „Стефанија“. Се разбира оваа дружба веднаш стана вирална – која раскажува за прекрасен момент на музика што обединува.

Италијанското дуо и украинскиот бенд се и двајцата фаворити на Евровизија, и ќе ги гледаме (одвоено) на сцената на финалето на 14 мај. Во меѓувреме, сепак, ова е моќта на музиката.

Слични објави

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

еспресо

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

еспресо

Соседите откриваат какво е семејството на Јована Јеремиќ: „Малку се чудни…“

еспресо

Сè што се знае за ракот на Кејт Мидлтон: Нема да се врати до крајот на годината

еспресо

(Фото) Торта во облик на срце и розово мече: Анастасија Ражнатовиќ слави роденден во Шпанија

Еспресо

Синот на Драгана Мирковиќ размислува за селење во Белград: „Тука веќе никој не верува во Бога“

еспресо
Се вчитува....