-0.2 C
Скопје
06:39 - 30 март, 2023

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Ретко се случува вниманието на публиката на фестивалот Санремо да се префрли од конкуренцијата на гостин, но токму тоа му се случи на Бланко за време на ударниот термин што се емитуваше на Раи1 на 7 февруари, кога, поради техинички проблем поврзан со изведбата на неговиот песна, младиот пејач од Бреша претера со уништување на сценографијата што му ја поставија одговорните за сценографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fanpage.it (@fanpage.it)

Контроверзите се појавија веднаш и јасната поделба меѓу оние кои му простуваат поради неговата возраст – Бланко има 20 години – и оние кои неговата непослушност ја сметаат за многу сериозна затоа што ја пренесе Јавниот сервис како лош пример за младите. Се подразбира дека прашањата на новинарите за време на прес-конференцијата во Санремо следниот ден беа – речиси сите – за него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WHOOPSEE (@whoopsee.it)

„Бланко ми се јави, многу му беше жал, се извинува на фестивалот и на сите. Вели дека не беше во право. Тој не сакаше да покаже непочитување кон никого. Не сакам да го оправдувам: тој побара да му се прости, а не да биде разбран, свесен дека направил нешто што не сакал да го направи. Но, можеби на 19-20 правите работи што не сакате да ги правите. Со спокојство ги прифаќам извинувањата“, познатиот водител Амадеус имаше можност да го каже своето мислење, пред да ја прочита, неколку моменти подоцна, пораката напишана од самиот Бланко и објавена на неговиот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BLANCO🇮🇹 (@blanchitobebe)

Извинувањето всушност е напишано на лист од тетратка, со ракопис, со пенкало. А се однесува директно до Градот на цвеќињата (Сан Ремо) и така започнува самото писмо. „Барам извинување од Градот на цвеќињата“. Пораката е упатена директно за сцената на Аристон, истата бина која во 2022 година ја освои заедно со Махмуд, остварувајќи го евровизискиот сон – победата.

„Цветовите паѓаат, цвеќињата се кршат, завесата паѓа, Аристон. Те оставив во солзи како мајка ми. Ме виде кревок како дете. И еве, токму тука каде што ме научи да трчам, паднав. Го скршив лицето и плачам, Аристон. Но, потоа… се смеам. Затоа што не сум совршен како што сакаше да бидам, но конечно тоа сум јас. Те сакам, Аристон. Со сета моја глупост“, пишува Бланко.

За она што се случи на сцената ќе се зборува уште долго, со оглед на тоа што контроверзите во Санремо имаат гломазен резултат, но сигурно знаеме дека оваа епизода нема да ја компромитира кариерата на еден од најперспективните млади уметници на италијанската музика.

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....