-0.2 C
Скопје
06:42 - 30 март, 2023

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Не дозволувајте овој забеган повторно да стапне на сцената, треба да го дисквалификуваат, ова се само дел од реакциите на социјалните мрежи откако се случи скандал на познатиот фестивал „Санремо“ предизвикан од познатиот италијански пејач Рикардо Фабричони, познат како Бланко, кој бил испратен од бината со гласни свирежи…

Во текот на својот настап италијанскиот пејач имал технички проблеми, па во еден момент започнал да ја уништува сценографијата на сцената. Тој ги шутирал цвеќињата, ги фрлал плочите на кои биле наредени рози и се однесувал непристојно со музичарите кои настапувале со него.

Дивеењето не прекинало до самиот крај на песната, а кога завршила, публиката гласно го исвиркала.

„Убавата работа во музиката е што не морате секогаш да го следите шаблонот. За жал, не се слушав во слушалките, не можев да си го слушнам гласот, но сепак се забавував“, рекол пејачот пред публиката.

Италијанските медиуми го окарактеризираа неговиот настап како еден од најлошите во историјата на фестивалот.

По 19-годишниот Бланко, на сцената излегол легендарниот музичар Џиани Моранди со метла во раката, кој се обидел да го исчисти цвеќето кое било расфрлано по сцената.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....