21.8 C
Скопје
16:00 - 30 мај, 2024

Ознака : сан ремо

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Популарниот поп пејач Марко Менгони го освои годинешното Сан Ремо: Триумф десет години по првата победа

Еспресо
Марко Менгони победи на 73-тото издание на фестивалот Сан Ремо, со песната „Два живота“ („Due vite“). 34-годишниот пејач од Витербо, град во централна Италија, беше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ана Окса ја навреди публиката на Сан Ремо поради последното место: „Мојата песна не е за фукционални неписмени“

Еспресо
„Функционални неписмени“, Ана Окса ја изнесе оваа забелешка на социјалните мрежи, обраќајќи се на јавноста која не го разбрала текстот на песната претставена на Санремо...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо
Ретко се случува вниманието на публиката на фестивалот Санремо да се префрли од конкуренцијата на гостин, но токму тоа му се случи на Бланко за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Еве го значењето на бесрамниот фустан на Кјара Ферањи на Сан Ремо: „Кој е без грев, нека го фрли првиот камен!“

Еспресо
Убавата модна инфлуенсерка Кјара Ферањи беше една од ѕвездите на фестивалот Сан Ремо, на вчерашната вечер. Првиот пат на бината излезе со фустан од Диор,...